Yayınlarımız
YENİ YAYINIMIZ: "Gümrük ve Dış Ticaret Sözlüğü" isimli kitabımız yayınlanmıştır.

"Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı Soru Bankası" isimli kitabımız yayınlanmıştır.

Gümrük Dünyası Dergisi
Kitaplar
Nasıl Alabilirsiniz?

 

 

"YENİ"

Gümrük ve Ticaret Müfettişleri olarak Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı çatısı altında birleştikten sonra tek bir mesleki dernek altında bir ve beraber olarak ortak hedeflere yönelme doğrultusunda gerekli her türlü çaba ve özveri gösterilmişse de henüz bu anlamda bir sonuca ulaşılamamıştır. Bunun üzerine yeni unvana uygun bir dernek ismi zorunlu hale gelmiştir.

Derneğimizin ismi konusunda yapılan değerlendirmeler, esasen 2013 yılı Dünya Gümrük Günü sloganı ile paralel bir sonuç vermiş ve “yeni” kavramının kullanılmasının denetimde her anlamda yenilenmenin bir yansıması olması arzulanmıştır. Dün'de yaşananları ve söylenenleri dün'de bırakarak, yarınlara “yeni” hedeflere “yeni” söylemlerle yol almayı, ülkemize, milletimize ve camiamıza hizmet etmeyi yine “yeni”den ilke edindik.

Bilindiği gibi, 2011 yılında Dünya Gümrük Gününün sloganı “Mükemmel Gümrüğün Katalizörü: Bilgi” olarak belirlenmişti. Bizlerin ilk günden beri çalışmalarımızda esas aldığımız temel kavramlardan birisi “emek” iken diğeri “bilgi” idi.

2012 yılında slogan “Sınırlar ayırır; Gümrükler birleştirir” idi, bizim yıllardır camiada birlik ve beraberlik için gösterdiğimiz çaba ve ortaya koyduğumuz emek herkesin takdirine sunulmaktadır. Ayrıca denetim sistemindeki çok başlılığın yarattığı sorunların sanırım en çok altını çizen de bizlerdik.

Bugün de yine Dünya Gümrük Örgütü ile aynı noktaya gelmiş gibiyiz. Zira bilindiği üzere 2013 yılı sloganı “Gümrüklerin ilerlemesi için inovasyon” olarak belirlenmiştir.

Yenilikçilik, yenilenme ileri gitmenin, çağdaş kalabilmenin olmazsa olmaz şartıdır. Sürekli düne dair söylemlerde bulunmanın bugünkü başarısızlıkların üstünü örtmeye yönelik bir savunma mekanizması olduğunun bilincinde olarak yenilikçi olmaya devam edeceğiz.

Unutulmamalıdır ki; Hedefleri ileriye koyduğunuz zaman ilerleyebilirsiniz. Tercihimiz ve iddiamız daha iyisini üretmek, daha kalitelisini üretmek, daha çok çalışmak olacaktır.

Bugün itibarıyla, Gümrük ve Ticaret Müfettişi unvanı altında sahip olduğumuz tüm enerjimizi mesleğimizi daha iyi icra etmek için kullanmak istemekte, aynı unvanı taşıdığımız tüm meslektaşlarımızın da aynı amaç çerçevesinde hareket edeceklerini ve ülke yararı için iyi ve doğru olanın etrafında birleşeceklerini bilmekte ve buna inanmaktayız.

Hedefimiz daima belirlenen stratejik hedef ve amaçlara dayalı, performans esaslı, ilkeli ve tarafsız, şeffaf ve bilgilendirici, etik değerlere sahip, eğitici ve yol gösterici, risk analizlerine dayalı, süreç ve sonuç odaklı, gelişime ve değişime açık, caydırıcı ve önleyici bir denetim icra etmek olmuştur. Bu hedef doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.

Bu çerçevede; ülkemizin, teşkilatımızın ve mesleğimizin daha iyi noktalara taşınmasında üzerimize düşen tüm görevleri layıkıyla yerine getireceğimizi, sorumluluktan kaçmayacağımızı camiamız başta olmak üzere kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.

Yönetim Kurulu

Haber Başlıkları
Gümrük Dünyası
79. Sayı Yayında !
Son Sayı
Önceki Sayılar
Gümrük Dünyası

Dergimizin 2013 Aralık Sayısı ile 79. sayımızı yayınlamış bulunmaktayız. Kesintisiz, süresinde ve kaliteli olarak yayınladığımız dergimizde hersayıda ortalama 10 adet makale, bilgi bankası, yargı kararları, mini test, okuma keyfi, haberler ve bulmaca bölümleri yer almaktadır.

Dergimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Seçtiğimiz Söz

"Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz millet için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Takvim
Yeni Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Derneği Web Sitesi - 2013 - Her Hakkı Saklıdır
Ziyaret Sayısı: counter
table width=